ENG
17.2.2023

Flipowanie tak czy nie?

Flipowanie, czy jak z rudery stworzyć funkcjonalne mieszkanie na sprzedaż. Tak sobie pomyślałam, że i ja to mogę zrobić. Tak też zrobiłam kupiłam, wyremontowałam i sprzedałam.

Mieszkanie o powierzchni 62 m2, położone było na I piętrze kamienicy w Poznaniu z 1908 r. i składało się z: dużego salonu z aneksem kuchennym z wyjściem na balkon od strony zachodniej, 2 sypialni, łazienki oraz osobnego WC.

Mieszkanie zostało gruntownie wyremontowane. Oprócz zmiany układu funkcjonalnego, wymieniona została cała instalacja elektryczna, a także poprawiona instalacja centralnego ogrzewania oraz wentylacja mieszkania. Na nowo zaprojektowane zostały, ze wszystkimi podejściami, łazienka, WC oraz aneks kuchenny.

We wszystkich pomieszczeniach pozostawione zostały łuki w oknach. Wysokość sufitów to 284 cm, co daje wrażenie dużej przestronności poszczególnych pomieszczeń. W mieszkaniu zamontowane zostały białe drzwi z MDF. W łazience zamontowana został wanna ze szklanym parawanem, minimalistyczna umywalka z szafką, dwufunkcyjny piec Urlich oraz przygotowane zostało podejście pod pralkę ładowana od przodu. W niedużym WC zamontowana została podwieszana minimalistyczna miska WC firmy Oltens oraz nieduża umywalka Koło do umycia rąk.

W aneksie kuchennym zaproponowałam klasyczne meble lakierowane na biały mat z trwałym blatem laminowanym firmy Kronopol, wyposażone w następujące sprzęty AGD firmy Amica: zmywarkę, piekarnik, płytę indukcyjną, lodówkę w zabudowie, okap kominowy oraz zlewozmywak stalowy z baterią firmy Blanco. W kuchni oraz łazienkach zastosowałam włoskie płytki w stylu lastriko Imperial Venice w kolorze szaro-białym. Ważnym aspektem są zabytkowe drzwi wejściowe odnowione przez stolarza, który specjalizuje się w tego typu renowacjach. Całość wyszła bardzo minimalistycznie oraz monochromatycznie. Tak naprawdę mieszkanie zostało przygotowane do zamieszkania, wystarczyło przywieść swoje meble oraz rzeczy osobiste i zamieszkać

Mieszkanie bardzo szybko się sprzedało:-)