ENG
24.8.2016

Mieszkanie dla studenta – 3 x TAK

Klient z polecenia (to najcudowniejszy klient świata!), zgłosił się do mnie z prośbą o przygotowanie mieszkania dla dwójki synów studentów. Mieszkanie zlokalizowane jest na osiedlu Wilczak w Poznaniu, na II piętrze w nowo wybudowanym budynku. Standard deweloperski oznacza miłą, prostą i przyjemną pracę, bez przeróbek instalacji, bez trupów wypadających z szaf i różnych innych przyjemności.

Mieszkanie o powierzchni 65 m2 składa się z: salonu z aneksem kuchennym, 2 sypialni, przedpokoju i łazienki. Klient określił budżet, ogólne wytyczne do projektu oraz standard materiałów wykończeniowych. Po akceptacji projektu w formie wizualizacji, zabraliśmy się do prac wykończeniowych.

Kolorystyka mieszkania miała być szaro-beżowa, posadzki oraz drzwi raczej w stylu „wandalo-odpornym” – wiadomo w życiu studenta bywa różnie…

Ostatecznie zastosowałam gresy o wymiarze 30×60 cm na posadzkach w aneksie kuchennym, przedpokoju i łazience, natomiast w pokojach wielobarwne panele klasy AC5. Zaproponowałam drzwi polskiej firmy w kolorze grafitowym, dodatkowo w łazience z bulajem. Ściany pomalowane zostały na kolor szary. W aneksie zaprojektowałam meble kuchenne w kolorze białym (z widocznym rysunkiem drewna i bez połysku), do tego dodałam nowy sprzęt AGD średniej klasy. Przedpokój natomiast zabudowany został dwiema dużymi szafami z mnóstwem pólek, drążków i szuflad. Aby przełamać szarości, na fronty szaf wybraliśmy płytę o swojsko brzmiącej nazwie „sosna bielona”, dzięki czemu przedpokój nabrał nieco loftowego charakteru.

W łazience zastosowaliśmy ceramikę sanitarną znanej hiszpańskiej firmy, zamiast wanny wymurowaliśmy brodzik, a kabinę zastąpiła 1 tafla szkła. Fantastyczną ozdobą łazienki okazało się wysunięte o 2 cm lustro oraz 2 listwy ledowe, oświetlające kamienną mozaikę górą i dołem.

Całość dopełnia gustowne oświetlenie w salonie i pokojach oraz minimalistyczne wystające plafony ledowe w przedpokoju.