ENG

Często zadawane pytania

1. Ile kosztuje wycena projektu?

Wycena projektu jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Wystarczy, że Państwo prześlecie na mojego maila aga@agajanowicz.com rzut mieszkania wraz z ogólnym opisem, jak Państwo chcielibyście wykończyć swoje mieszkanie/ dom. Wstępną wycenę przygotuję w przeciągu 3 dni roboczych.

2. Ile kosztuje projekt wnętrza?

Cena projektu każdorazowo wyceniana jest indywidualnie. Wszystko zależy od powierzchni mieszkania/ domu, ilości pomieszczeń, stopnia skomplikowania wnętrza, czy terminu realizacji. Średni koszt projektu kształtuje się 100– 250 zł brutto/ m² powierzchni.

3. Jakie usługi obejmuje proces projektowania wnętrz?

Proces projektowania obejmuje: przygotowanie inwentaryzacji, koncepcji, wizualizacji (ilość jest każdorazowo określana w ofercie), zestawienie materiałów i wyposażenia, rysunki wykonawcze (podłogi, oświetlenie, podwieszane sufity) wraz z meblami na wymiar, a także min. 3 nadzory (w tym spotkania mające na celu pomoc w wyborze materiałów).

4. Czy mamy szansę na współpracę, jeżeli mój budżet jest ograniczony?

Budżet w gruncie rzeczy nie ma znaczenia. Właśnie nieduże budżety wymagają mnóstwa pomysłowości, czy robienia „czegoś z niczego”. Mogę zaproponować Państwu m.in. zamienniki materiałów wykończeniowych, które są tańsze, ale równie dobrze będą się prezentować w przemyślanej aranżacji wnętrz. Taki projekt jest wyzwaniem, ale jakże przyjemnym doświadczeniem dla mnie 🙂

5. Jakie informację muszę przygotować na pierwsze spotkanie z projektantem wnętrz?

Koniecznie na pierwsze spotkanie proszę przynieść z sobą duży uśmiech na twarzy 🙂 Od tej chwili wszelkie problemy związane z projektem, cedujecie Państwo na mnie. Pierwsze spotkanie ma charakter swobodnej konwersacji, podczas której to Państwo określicie swoje preferencje, potrzeby i wymagania. Proszę pamiętać, aby zabrać z sobą rzut wnętrza, nad którym będziemy pracować.

6. Od czego zależy koszt projektu wnętrza?

Koszt projektu zależy od ilości i rodzaju pomieszczeń, poziomu skomplikowania projektu, rodzaju zastosowanych materiałów, ilości projektowanych mebli na wymiar, złożoności proponowanych dodatków. Cena uzależniona jest też od tego, czy przedmiotem prac jest wyłącznie dokumentacja projektowa, czy też nadzór autorski nad jego realizacją.

7. Jaki jest czas realizacji projektu?

Średni czas przygotowania dokumentacji projektowej to 4-8 tygodni. Wszystko zależy od wielkości mieszkania/ domu, jak bardzo projekt jest skomplikowany i czasookresu Państwa akceptacji poszczególnych etapów projektu. W sytuacji, gdy zakres prac zawiera również nadzór autorski, to praktycznie projekt trwa tak długo, jak i cała budowa.

8. Na czym polega inwentaryzacja?

Inwentaryzacja to nic innego jak spis z natury, czyli zweryfikowanie układu pomieszczeń i ich wymiarów z rzutem mieszkania/ domu. Jeśli takiego rzutu Państwo nie posiadacie, to koniecznym jest zrobienie rysunków wszystkich pomieszczeń wchodzących w skład projektu od początku. Dzięki inwentaryzacji będę mogła przygotować dla Państwa wizualizację, precyzyjne rysunki wykonawcze (w tym projekty mebli na wymiar, układ płytek czy układ podłóg), a także precyzyjnie określić ilość materiałów wykończeniowych takich jak płytki czy parkiety.

9. Czy poleci mi Pani jakąś sprawdzoną ekipę budowlaną?

Współpracuje z różnymi firmami wykonawczymi, w tym instalatorami, elektrykami, budowlańcami. Proszę tylko pamiętać, że terminy są często dość odległe, gdyż dobrzy specjaliści mają w tej chwili naprawdę sporo pracy.

10. Co jeżeli projekt mi się nie spodoba?

Zanim rozpocznę pracę nad projektem, spotykamy się i omawiamy Państwa wyobrażenia oraz potrzeby. Z tego wynika funkcjonalność czy styl, w jakim chcielibyście wykończyć swoje mieszanie/ swój dom. Na każdym etapie projektu będziemy w kontakcie i nic bez Państwa akceptacji nie zostanie zrealizowane.

11. Ile razy mogę zlecić poprawę projektu?

Na każdym etapie prac będziemy tak długo dokonywać zmian, aż Państwo będziecie w pełni zadowoleni. Każdy z Państwa ma inną wrażliwość, w swoim tempie podejmuje decyzje, to zrozumiałe i dla mnie w pełni akceptowalne.

12. Czy wykonuje Pani projekty tylko w Poznaniu?

Mieszkam w Poznaniu i tutaj przede wszystkim pracuje. Jednak wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, jestem w stanie zrealizować projekt w całej Polsce. Po otrzymaniu odpowiedniej dokumentacji, mogę przygotować propozycję na odległość.

13. Czy wykonuje Pani projekty pojedynczych wnętrz?

W projektowaniu ważne jest, aby wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu/ domu były ze sobą spójne. Trudno jest przygotować projekt tylko 1 pomieszczenia, ale nie jest to niemożliwe. Wymaga wczucia się w atmosferę domu chyba, że pomieszczenie to ma być początkiem nowych zmian 🙂 Jestem otwarta na wyzwania!

14. Co zyskam dzięki współpracy z Panią?

Na usta ciśnie się jedna odpowiedź, a mianowicie: święty spokój! Prawda jest taka, że przy współpracy z projektantem, nabieracie Państwo pewności, że to, co zostało zaprojektowane czy zrealizowane nie jest dziełem przypadku. Jako projektantka dziele się z Państwem swoim kilkuletnim doświadczeniem, proponuje przemyślane i funkcjonalne rozwiązania oraz materiały odpowiedniej jakości. W trakcie naszej współpracy uprzedzam też przed ryzykownymi decyzjami. Możecie być pewni, że nic Państwa na koniec nie zaskoczy, chyba że pozytywnie 🙂