ENG

Apartament 1, Poznań, dzielnica willowa

Projektowanie wnętrz

Opis realizacji

Apartament 1, Poznań, dzielnica willowa

Apartament został przygotowany dla klienta, który preferuje rozwiązania klasyczne i funkcjonalne. Stąd we wszystkich pomieszczeniach zastosowano spokojną kolorystykę – biele, beże i szarości, meble z naturalnego drewna oraz dekoracje w kolorach zieleni i delikatnego fioletu. Styl jaki pojawia się w apartamencie można określić jako mix nowoczesności z elementami retro.

Do salonu zakupione zostały nowoczesne meble dębowe w naturalnym kolorze, idealnie pasujące do duo-parkietu położonego na posadzce. Indywidualnego charakteru temu miejscu nadają przedmioty sprowadzone z Włoch na zamówienie, a mianowicie duży i miękki narożnik w kolorze ciepłej zieleni oraz dwa kryształowe żyrandole.

W pokoju pojawiły się również, na zasadzie przełamania, meble z okresu dwudziestolecia międzywojennego (stojący zegar bijący, lampa, komoda słupek), zakupione na targu staroci w Poznaniu. Dopełnieniem całości są obrazy i zdjęcia wiszące na ścianach (ważne pamiątki rodzinne), rolety rzymskie w oknach oraz szydełkowy obrus na stole.

W przedpokoju stoją 2 bliźniacze komody z ogromną ilością szuflad i szufladek, pochodzące ze sklepu kolonialnego, a na ścianach wiszą pamiątkowe zdjęcia rodzinne przedstawiające scenki rodzajowe z początku XX wieku i dwudziestolecia międzywojennego, oprawione w proste ciemno-brązowe drewniane ramy.

W sypialni stoją: drewniane małżeńskie łóżko, dwie komody oraz szafa z przesuwnymi drzwiami ze szkła hartowanego. Meble te zostały zrobione z drewna klonowego przez stolarza, zgodnie z moim projektem. W sypialni na ścianach wiszą grafiki o tematyce erotycznej, nad łóżkiem obraz zaprzyjaźnionej lokalnej artystki, oprawione w srebrną ramę zdjęcie (pamiątka właścicieli z wakacji we Włoszech), a także kilim przedstawiający jedną z prac Alfonsa Muchy.

Na podłogach leżą miękkie wełniane dywany i chodniki w stylu klasycznym, zakupione u czołowego polskiego producenta.

Kuchnia została zaprojektowana w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, z szarymi frontami lakierowanymi na pełen połysk. Uroku zabudowie kuchennej dodaje jedna górna szafka, której front wykonany został ze szkła grawerowanego motywami kwiatowymi. Uwagę przykuwa również biały granitowy blat kuchenny (cashmir white). Pod oknem zaś stoi stół ze szklanym blatem na jednej nodze i 4 krzesła – klasyka włoskiego designu firmy Calligaris.