ENG

Kawalerka dla kota o imieniu Zuza

Kawalerka , Projektowanie wnętrz

Opis realizacji

Kolejny projekt, jaki zrealizowałam, to aranżacja kawalerki o powierzchni 38 m2, położonej w Poznaniu w modnej obecnie dzielnicy Jeżyce. Mieszkanie było w standardzie deweloperskim i pierwotnie składało się z: pokoju, kuchni, łazienki, przedpokoju i dużej loggi. Klientka, właścicielka kotki o imieniu Zuza, zadecydowała, że z kuchni robimy sypialnie, a aneks kuchenny przeniesiemy do salonu. Na etapie projektu dokonałyśmy zmian w aranżacji łazienki: zlikwidowałyśmy wannę, zrobiłyśmy prysznic i zabudowałyśmy sporą wnękę. Powyższe zmiany zgłosiłyśmy do dewelopera, który w trakcie prac budowlanych, przygotował mieszkanie pod nową aranżację. W efekcie powstało bardzo funkcjonalne mieszkanie o niedużej powierzchni, ale z dużą ilością schowków i szaf.

W salonie wyodrębniony został aneks kuchenny, składający się z 2 odrębnych ciągów, każdy wykonany w innym kolorze z płyty MDF. W pierwszym ciągu zainstalowano: zlewozmywak, zmywarkę, płytę grzewczą, okap i śmietnik z segregacją. W tej części szafki zrobione zostały z płyty MDF w kolorze ecru, lakierowanej na pełen połysk. Oświetlenie podszafkowe wykonane zostało z listwy LED biegnącej wzdłuż szafek wiszących. Druga cześć aneksu została w pełni zabudowana. Tutaj zainstalowane zostały pozostałe sprzęty AGD, takie jak: duża lodówka z zamrażalnikiem, piekarnik i kuchenka mikrofalowa. Szafki w tej części zostały wykonane z płyty MDF w kolorze dąb natura, co fantastycznie koresponduje z parkietem dębowym położonym na posadzce. Integralną częścią aneksu kuchennego jest również biały okrągły stolik z białymi krzesłami.

W przedpokoju zabudowana została ogromna wnęka. W jednej części powstała szafa z trzema drzwiami suwanymi (w kolorze dąb natura, jedno skrzydło z lustra), w drugiej zaś zaproponowałam tradycyjną szafę z szufladami i półkami, wykonaną z płyty MDF lakierowanej na pełen połysk, w kolorze ecru. Tak duża szafa mieści w sobie całą garderobę właścicielki, tym bardziej, że w niedużej sypialni (powstałej z kuchni) na szafę nie starczyło już miejsca. W szafie w przedpokoju ma swoje miejsce również: odkurzacz, drabina i deska do prasowania z żelazkiem.

W łazience ściany pokryte zostały grafitowymi płytkami imitującymi marmur, a posadzka płytami o wymiarach 60×60 w kolorze ecru. Elementem ozdobnym jest z pewnością umywalka z szafką w kolorze soczystej zieleni firmy Duravit. Nad umywalką, na dwóch przyległych ścianach, zaproponowałam zrobienie dużych luster, co optycznie bardzo powiększyło tę niedużą łazienkę. Przy lustrze zawiesiłam na dwóch poziomach chromowane lampy w kształcie sopli. Dopełnieniem łazienki jest klasyczna kabina prysznicowa oraz geberit z miską podwieszaną również firmy Duravit. Spora wnęka została zabudowana pojemną szafą (wykonaną również z płyty lakierowanej na pełen połyski w kolorze ecru), w której swoje miejsce ma pralka. W tak dużej szafie jest też sporo miejsca na: środki czystości, proszki czy ręczniki.