ENG

Miejskie SPA, Poznań, dzielnica willowa

Projektowanie wnętrz

Opis realizacji

Miejskie SPA, Poznań, dzielnica willowa

SPA mieści się na ok. 100 m2 w przyziemiu jednej z zabytkowych willi miejskich w Poznaniu. Lokal podzielony został na: salę ćwiczeń (siłownie), 2 łazienki, aneks kuchenny, pokój do wypoczynku oraz pokój z jacuzzi i kabiną parową. Budżet projektu nie był wysoki, większość środków wydana została przez właściciela na sprzęty do SPA i przyrządy do sali ćwiczeń.

Płytki ścienne i posadzkowe zakupione zostały w markecie budowlanym w cenach 16-30 zł/ m2. Ceramika oraz armatura sanitarna pochodzą również z wyprzedaży z marketu budowlanego. Na ścianach w obu łazienkach wiszą reprodukcje amerykańskich plakatów propagandowych z okresu II wojny światowej, które idealnie wpasowały się w kolorystykę tych pomieszczeń.

Jedynym pomieszczeniem, gdzie można było puścić wodzę fantazji, był pokój do wypoczynku. Na 2 przeciwległych ścianach powiesiłam lustra w różnych stylach i wielkościach (co optycznie powiększyło wnętrze). Po lewej stronie od wejścia zaaranżowałam zieloną ścianę z bambusów, która zachęca do wypoczynku i odprężenia. Ponadto w pokoju zestawiłam 2 kanapy IKEA w kolorze brązowym wraz ze starymi, rzeźbionymi meblami z Czacza. Na uwagę zasługują również bardzo delikatne lampy, wykonane z dmuchanego szkła, zakupione również na wyprzedaży w markecie budowlanym.