ENG

Pokoje i sala kominkowa w agroturystyce

Home staging , Projektowanie wnętrz

Opis realizacji

Pokoje i sala kominkowa w agroturystyce

Stara poniemiecka obora ma swoją historię sięgającą blisko 100 lat. Została wybudowana na początku XX wieku przez mieszkającego na tym terenie niemieckiego właściciela ziemskiego. Konstrukcja budynku jest bardzo mocna, obie kondygnacje są użytkowe.

Na dolnej kondygnacji znajduje się wspólna kuchnia oraz duża sala kominkowa. Sercem tej sali jest kominek zaprojektowany przez właściciela, a wykonany przez lokalnego rzemieślnika. Po wcześniejszych właścicielach pozostały misternie zrobione boazerie, barek w stylu angielskim oraz stół bilardowy, stoły, krzesła, stołki barowe i komplet klubowych kanap w kolorze butelkowej zieleni. Po długich przemyśleniach i dyskusjach z właścicielem, wszystkie te elementy wystroju pozostały, a sala wzbogaciła się jedynie o stylizowane żyrandole z elementami mosiężnymi, ogromne lustro w pięknie rzeźbionej ramie w kolorze mosiądzu, dwie bogato rzeźbione francuskie zabytkowe witryny, kilka obrazów o tematyce myśliwskiej i drobne gadżety (świeczniki, stara maszyna do szycia, kolekcja starych żelazek).

Na piętrze natomiast właściciel pozostawił pokoje gościnne. Po kilkunastu latach funkcjonowania agroturystyki w tym miejscu, koniecznym okazało się przeprowadzenie niezbędnych prac naprawczych i remontowych.

Wszystkie pokoje zostały odświeżone: ściany przemalowano na biało, odnowione zostały również belki konstrukcyjne, które pięknie się teraz prezentują w kolorze ciemnego brązu.

Pierwotnie w każdym pokoju był ten sam rodzaj mebli, wykonanych z płyty z elementami ratanu i drewna w 3 kolorach: naturalnej sosny, zielonym lub szarym. Mając do wykorzystania niezbyt wysoki budżet, zaproponowałam pokoje tematyczne: pokój lawendowy, loft, 2 pokoje w stylu wiejskim, pokój w stylu hinduskim oraz pokój Van Gogha. Powstało 6 całkiem różnych pokoi, które wyłącznie dzięki kolorowym dodatkom całkowicie zmieniły swój jak dotąd nudny wystrój. Odnowione zostały również łazienki przy pokojach: pozostawiono białe płytki, wymieniono ceramikę, armaturę, meble łazienkowe i oświetlenie.