ENG

Trzypokojowe mieszkanie, Piątkowo, Poznań

Projektowanie wnętrz

Opis realizacji

Trzypokojowe mieszkanie, Piątkowo, Poznań

Mieszkanie o powierzchni ok. 68 m2 położone jest na parterze w nowo wybudowanym budynku wielorodzinnym, na poznańskim Piątkowie.

Inwestorzy to aktywne i zapracowanie małżeństwo trzydziestolatków z Krakowa. Projekt wraz z nadzorem był realizowany wyłącznie z wirtualnym udziałem Inwestorów – kontakt odbywał się drogą mailową.

Zgodnie z życzeniem Inwestorów, mieszkanie zostało wykończone w styku skandynawskim. Zastosowana kolorystyka to: biele, szarości oraz beże. Na posadzkach w pokojach położona została deska trójwarstwowa w kolorze bielonego dębu, do tego zaproponowałam klasyczną stolarkę drzwiową i listwy przypodłogowe w kolorze białym. Jedynym elementem ozdobnym salonu została biała cegła oraz gipsowe kinkiety w kształcie kostek.

Do łazienki inwestorzy wybrali włoskie płytki imitujące kamień w kolorze szarym i beżowym. Płytki te również pojawiły się na posadzce w kuchni i przedpokoju. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnego brodzika z kabiną prysznicową, na rzecz podestu z odpływem liniowym oraz szklanej ściany. Zleciliśmy również stolarzowi wykonanie mebli łazienkowych na wymiar, aby uzyskać sporo półek i półeczek na kosmetyki i inne toaletowe drobiazgi.

Centralnym miejsce domu miała zostać kuchnia w stylu prowansalskim (Inwestorzy dużo czasu spędzają w kuchni, bo uwielbiają gotować) wraz z piekarnikiem w stylu retro. Przy niedużych gabarytach tego pomieszczenia, staraliśmy się wykorzystać każdy centymetr na szafki, szuflady i półki.

W przedpokoju natomiast powstała funkcjonalna szafa wnękowa z czterema suwanym drzwiami (na życzenie inwestorów 2 skrzydła zostały wykonane z luster). Wewnątrz szafy pojawiły się drążki na odzież wiszącą krótką i długą, półki na kartony z butami, pawlacze na rzadko używane rzeczy, torby i walizki, a także miejsce na odkurzacz czy żelazko z deskę do prasowania.